обслуговування кавомашиниЯкщо ви хочете зробити приємну каву, потрібно дотримуватися певних правил рецептури в приготуванні смачного напою.

 

Роблячи приготування вручну на вогні, тут уже за всі тонкощі приготування відповідає людина. А от якщо кавомашині довіритися, справа інакше, в роботу задіяні датчики, складні частини пристрою і сенсори. Потужний напір води та пари, утримування тонких налаштувань температурного режиму кавоварки. Велике значення має кожна дрібниця.

Будь-якому вузлу властиво ламатися і не виняток кавоварки. І особливого значення не має, перед вами Швейцарська (Jura), Німецька (Krups) або Італійська (Gaggia, Saeco, De'Longhi) брендова річ або нікому невідомий пристрій для приготування кави. Ламається та потребує обслуговування різна техніка, різниця лише у часі експлуатації. І тут набирає чинності дотримання правил використання та дотримання інструкцій.

І як завжди, несправність наздоганяє техніку в невідповідний момент. У цьому житті з цим нічого не вдієш – скасувати закони фізики ми не можемо. І вже якщо така ситуація трапилася, є два варіанти вирішення проблеми – пробувати виконати обслуговування кофмашини своїми руками або ж скористатися послугами майстра із сервісного центру  у Києві.

Другий варіант гарантує якісне та безвідмовне вирішення проблеми в роботі кавоварки. На відміну від першого варіанту, тут потрібно буде сплатити за послуги з ремонту.

Але якщо ви вирішили виконати самостійний ремонт апарату, знайте, вам знадобляться знання та досвід у роботі з інструментами діагностичної спрямованості для такої техніки. Можливо, що знадобляться тільки викрутки з різними насадками, мастило, пасатижі та хімія для очищення дренажної системи. Але найголовніше – потрібна інструкція (обслуговування кавоварок та кавомашин). Така інструкція повинна бути по рукою перш за все, щоб правильно виконати ремонт і не пошкодити інші елементи апарату. Плюс, у ній є малий, але частий список дрібних поломок. Може бути й таке, що несправність представлена ​​в цьому списку, що істотно спрощує її усунення. Ще варто пам'ятати про прості процедури профілактики, такі як очищення та промивання блоку заварювання. Тільки в жодному разі не змащуйте його, 

Типові несправності кавомашин такі:

  • З-під ріжка протікає вода у місцях стикування вузлів. 

Перша причина течі – це засмічення. Зазвичай жир з кавових зерен накопичується на кільці ущільнювача. Усувається звичайним промиванням кільця і ​​посадкового місця під проточною водою. Якщо проблема не зникла, уважно оглядайте поверхню кільця. Часто на ньому з'являються тріщини. Якщо воно витягується не дуже легко, можна підчепити викруткою. Буває, що фіксація кільця відбувається за допомогою сітки. Тоді потрібно викрутити стопорний гвинт і вийняти сіточку, а потім уже приступати до вилучення самого ущільнювача. Не забувайте перевірити фільтр, адже в тому випадку, коли він засмічився, вода під високим тиском не зможе нормально проходити через нього і шукатиме інших шляхів.

  • Під час приготування кави з ріжка лунає свист та шипіння. Струмінь помітно зменшилася.

Швидше за все причина цих неприємностей засмічення фільтра. Крупинки меленої кави залишаються на сітці та у фільтрі ріжка, тим самим ускладнюючи проходження гарячого напою. У результаті створюється надлишковий тиск, кава рухається швидше, як і провокує появу сторонніх шумів. Часто разом із крупинками, сіточки забиваються кавовим маслом та накп'ю. Тоді потрібно ще позбавитися цього жиру і провести декальцинацію.

Сам фільтр чиститься жорсткою щіткою, отвори упорядковуються зубочисткою. Можна використовувати спеціальні розчини, які очищають поверхню від масел, що тселі.

У жодному разі не застосовуйте зайве зусилля. Це призводить до подряпин трубок, що спровокує появу додаткових відкладень у цих канавках.

Іноді причиною засмічення є неправильний помел. Він має бути як борошно, а не перетворюватися на тістоподібну масу. Якщо помел надзвичайно дрібний, то крізь нього погано проходить вода, що призводить до зайвого тиску. Спробуйте збільшити якість помелу на кавомашині. А якщо користуєтеся меленим зерном, поміняйте його на грубіший.

Ну і найнеприємніший момент - фізичне зношування помпи. Тут усе закінчується заміною самого вузла.

  • З кавоварки долинають гул і тріск, а кава не вариться.

Перше, на що потрібно звернути увагу – це на подачу та нагрів води. Якщо вода з резервуару подається, це вже добрий знак. Причиною поломки може бути повітряна пробка. Можна спробувати злити частину води через каппучинатор.

У тому випадку, коли проблема не усунулася, спробуйте прочистити всю систему подачі води. Бажано використовувати рекомендовані виробником засоби. Якщо і це не допомогло, швидше за все виною цього датчики. Тут без сервісного центру нікуди.

  • Підсвічування клавіш працює, але на натискання вони не реагують.

Перевірити чи є вода у бачку та кава у контейнері. Також проконтролюйте положення всіх ручок. Може спрацювати система захисту, і доки все не повернеться у вихідну позицію, апарат не розблокується. Якщо не допомогло, читаємо інструкцію. Можлива відповідь на поверхні. Як варіант, причина може індицифікуватись на дисплеї. У разі, коли ви знаєте як демонтувати саму панель, зніміть її і протестуйте тестером. Можлива причина у непрацюючих кнопках. Іноді таке відбувається, якщо вони запали або забруднилися. Тоді треба їх повернути на місце та очистити контакти від бруду. Якщо ж не допомогло, причина у поломці електроніки. Це вже парафія сервісного центру.

  • Протікання води.

Напевно це типова поломка. Таке трапляється через те, що втратили свої властивості гумові деталі-сальники, прокладки, кільця ущільнювачів. Через сольові відкладення та підвищену температуру силікон і гума покривається мікротріщинами, що призведе до протікання. Якщо таке сталося, то насамперед знайдіть місце, де рідина просочується назовні. Огляд необхідно почати з місця, де трубка кріпиться до контейнера з холодною водою. Тут дуже часто протікає вода. Подумайте, можливо краще замінити всі прокладки та сальники одним махом, адже у них практично однаковий період експлуатації.

Інша причина перебігу пов'язана з порушенням транспотртування. При низьких температурах деталі із пластику або металу лопають, і через ці тріщини починає протікати вода. Ремонт провадиться шляхом заміни несправного вузла. Це стосується і тих деталей, які пошкодилися через високу температуру чи тиск. У будь-якому випадку, визначивши, який вузол вийшов із ладу, негайно приступайте до ремонту. Зараз у наявності є більшість деталей до автоматичних апаратів. Для побутових ріжкових кавоварок складніше. Але в жодному разі не еусплуатуйте машину, яка протікає. Наслідки можуть бути плачевні від виходу з ладу контролера до травми користувача, отриманої при ударі електричним струмом.

 

  • Кавоварка не вмикається.

Перше, що потрібно зробити - це перевірити чи включена кавоварка в розетку і чи цілий сам шнур. Якщо ж на кабелі видніються вади, навіть не спробуйте вмикати машину в мережу. Якщо ж із харчуванням усе гаразд, то питання може бути в іншому. Наприклад, спрацював один із захистів. Уважно подивіться наскільки щільно закрита кришка варочного блоку і чи все гаразд із захисним вимикачем. Так само апарат може відключитися через перегрівання, якщо він довго безперервно працював. Тоді теплове реле вимикає механізм. Це можна перевірити за допомогою тестера. Опір при цьому покаже нескінченність. Якщо це так – потрібно замінити теплоелементи, що вийшли з ладу. Також причиною того, що кавомашин не включається може бути стрибок напруги. Тут уже без тестера не обійтися, потрібно промацати всі вузли,

  • Кавомолка не хоче молоти каву, хоча двигун запускається.

Потрібно перевірити, чи є в бункері зерно. Далі встановіть регулятор помелу у максимальне положення. Засипте в бункер кави іншого сорту та спробуйте зварити кілька чашок. Зазвичай причина в тому, що зерно жирне та кавомолка просто залипає. Запрацювало? Повертайте регулятор помелу у звичайне положення та змініть сорт кави. Хороша кава має бути матовою.

Якщо такі маніпуляції не допомогли, скористайтеся одним із доступних вам засобів для чищення кавомолок. Звичайно, далеко не факт, що вони допоможуть, але спробувати варто. Якщо ж і це не допомогло, тоді приступаємо до розбирання та чищення. Все робити треба з граничною акуратністю, щоб не зламати і не порушити. Ставте маркером мітки, по них потім все збереться назад.

  • Постійно горить лампочка, що в кавомолці немає кави.


Якщо в бункері є зерно, а машина постійно сигналізує про його відсутність, і при цьому сама кавомолка не працює, причин може бути кілька. Часто таке буває, коли зламався силовий чи процесорний блок. Так само може вийти з ладу двигун кавомолки. Це перевірити просто, достатньо тестером виміряти обмотки на опір. Поломка двигуна буде при безкінечному опорі. Тоді треба змінювати або сам привід або повністю механізм, залежно від конструкції.

Але не варто все драматизувати. Може бути проблема в іншому, наприклад, у кавомолку потрапила рідина чи якийсь сторонній предмет. У цьому випадку мелена кава потрапляє всередину корпусу, поступово там накопичуючись. У результаті рано чи пізно кавовий порошок потрапить і в сам двигун. Це закінчується дуже плачевно, доводиться міняти всю кавомолку.

 

  • Зламаний кавовод та результат поломки.

Якщо ж кавомолка все ж таки включається, але при цьому індикатори горять, значить питання в одному з декількох датчиків. Вирішити питання можна за допомогою чищення кавомашини. Каву, яка потрапила всередину, потрібно видалити. Це робиться за допомогою пензлика та води. Пензликом акуратно вимести, а тампоном вимити скрізь, де вдається дістати. Далі все повернути на місце та запустити машину. Одночасно перевірте стан поплавця у відсіку з водою.

Якщо вийшло – чудово. Якщо поломка не усунулась, необхідно ремонтувати. Тут або озброюватися інструментом та інструкцією, або нести майстерню.

  • Помилка на панелі керування кавомашини.

Якщо немає особливих навичок покрокової діагностики, без сервісу не обійтися. Тим, хто має практичні навички, слід скористатися таблицею помилок. У такій таблиці є код помилки та варіанти несправностей, пов'язані з цим кодом. Причому в кожній моделі кавомашини таблиця кодів різна. Але не варто відразу змінювати або тестувати вузол, який вказаний у таблиці. Буває, що причина у зовсім іншому. Наприклад, на дисплеї висвічується Помилка 6. У таблиці це відповідає поломці, яка дає заповнити водою гідравлічний прес. Але може виявитися, що сам прес працює, а в корпусі є тріщина. Через цю тріщину вода витікає в піддон і сам прес не потрапляє. І якщо вже міняєте дистриб'ютор, то не полінуйтеся, замініть сальники бойлера. Вони розраховані на 3-4 роки роботи. Далі починають пропускати вологу.

  • Каппучинатор не працює.

обслуговування кавомашини крупсНезалежно від того, що каппучинатор реалізується в різних варіантах, вбудовані або окремі, принцип їх роботи залишається однаковий. Пара повинна проходити через сам каппучинатор, утворюючи пружну дрібнодисперсну піну. Якщо таке не відбувається, причина засмічення трубки або в якості молока. Піна погано виходить, коли молоко відновлено чи кипчачене. Бажано взяти пастеризоване. Після отримання піни каппучинатор необхідно промити, щоб уникнути засихання всередині трубки, в яких виконані мікроскопічні отвори. Якщо молоко засохне у каналі, то гаряче повітря не зможе пройти крізь них і піна не вийде. У вас вийде лише гаряче молоко.

Чищення каппучинатора відбувається шляхом промивання. У жодному разі не користуйтеся металевими щітками. Це розширить отвір і якість піни зменшиться. Добре, якщо в машині передбачена функція очищення каппучинатора.

  • Заміна фільтра.

Коли прийшла порпа міняти фільтр для води, потрібно спочатку налити води в новий фільтр і потім встановити його в заповнений відсік для води. Такі маніпуляції усунуть можливість виникнення повітряної пробки, яка не дозволить помпі прокачувати воду. Коли таке трапляється, помпа не може прокачати воду, працює вхолосту, внаслідок чого перегрівається і виходить із ладу. Також при декальценації знімайте фільтр, а краще в цей момент його змінити.

  • Кавомашина не бачить наявність води у відсіку.

Така ситуація може виникати, коли зламався поплавець. Якщо є сумніви, що він винуватець, можна зняти контейнер, налити води і візуально визначити його місцезнаходження. Якщо він не на поверхні, значить відбулася розгерметизація. Потрібно міняти поплавець. Також може якісь частинки потрапити під нього і зупинити. Потрібно очистити шлях його просування. Якщо поплавець розгерметизований, спробуйте його відремонтувати. Спочатку потрібно демонтувати. Далі висушити, або нагрівати до повного випаровування води, або зробити ще один отвір і продути повітрям. Далі обидва отвори закласти герметиком або запаяти.

  • Зламався манометр.

Якщо ваша модель кавомашини обладнана манометром, і він одного разу перестав показувати тиск, то причиною цього може бути засмічення трубки накипом. Усувається заміною трубки або її прочищенням. Також зверніть увагу на стан каналів. Якщо після проведених маніпуляцій манометр не запрацював, а автоматична кавоварка продовжує готувати каву, то швидше за все причина в самому манометрі. Ремонтується заміною.

  • Висновок.

Ми розглянули типові випадки, які виникають при експлуатації кавомашин. У будь-якому випадку ремонтувати навмання таку техніку не варто без фундаментальних навичок та наявності інструменту. Як показує практика, вартість відновлення кафеварки після ремонту власними кухлями набагато зростає. Тож користуйтесь принципом – не нашкодь. Якщо сумніваєтеся, віднесіть її до сервісного центру у Києві. Так буде надійніше, швидше, а найчастіше і дешевше.