Майже всі сучасні кухні оснащені мікрохвильовими печами. Та й це не дивно, тому що СВЧ дуже зручні в експлуатації.

Вони оснащені декількома корисними функціями, безпечні при дотриманні правил експлуатації, не витрачають чад при розігріванні та розморожуванні, зберігають всі корисні властивості продуктів і просто незамінні за сучасного темпу життя. Але як вибрати такий пристрій, щоб майбутній ремонт мікрохвильових печей обходився мінімальними витратами. 

Вибір мікрохвильової печі

Ринок побутових приладів заповнений мікрохвильовими печами різної модифікації та фірм виробників. Ось тільки як розібратися в такому достатку і зробити правильний вибір при покупці мікрохвильової печі.

СВЧ печі поділяються на кілька типів:

  • Соло, тобто мікрохвильова піч у первозданному вигляді;
  • Пекти, оснащена гриль - функцією і випромінює мікрохвилі;
  • Поєднання гриля, конвекції та мікрохвиль.

Найпростіші з мікрохвильових печей це соло. За допомогою мікрохвиль можна розморозити або розігріти продукти харчування. Звичайно, можна за допомогою такої моделі приготувати піцу з напівфабрикатів, але якщо ви хочете використовувати піч для приготування повноцінних страв із сирих продуктів, то краще придбати модель з додатковими функціями. Ось для розморожування та розігріву страв вона підійде ідеально.

Мкрохвильові печі з вбудованою функцією грилю більше підходять для приготування різних страв з м'яса, риби, птиці. Причому в даному випадку можна використовувати сирі продукти та доводити їх до повного приготування.

Печі з грилем бувають двох видів:

  • ТЕН, тобто трубка, що нагрівається;
  • Кварцовий гриль зі стаціонарною лампою у стінці печі.

У першому випадку трубку, що нагрівається, роблять так, щоб вона могла рухатися по камері, поступово розподіляючи тепло. Її можна встановити вертикально, горизонтально та під нахилом. Другий варіант - стаціонарний, він нагріває їжу лише з одного боку. Але кварцовий гриль має свої переваги. Він не споживає велику кількість електроенергії, не займає багато місця, надає страві ароматного та апетитного вигляду, схожого на готування на багатті.

Найбільші можливості у мікрохвильової печі з трьома функціями в одному складі, тобто гриль, конвекція та мікрохвилі. Тут кулінарія може проявити себе у всій красі. Завдяки функції конвекції (циркуляція повітря по всій камері та прогрівання їжі до готовності), випічка в такій мікрохвильовій печі практично не відрізняється від кулінарних шедеврів, виготовлених в духовці. Але ця модель має свої невеликі недоліки. Вона споживає велику кількість електроенергії, і слабке проведення в будинку може не витримати напруги.

Об'єми мікрохвильових печей

Стандартні мікрохвильові печі випускаються в обсягах від 13 літрів до 42. Середня європейська сім'я цілком задовольниться об'ємом 23-25 ​​літрів. При покупці НВЧ печі звертайте увагу на піддон. Чим більша його площа, тим більше продуктів можна на ній розігріти або приготувати.

Покриття мікрохвильових печей

Яке буде покриття придбаної вами мікрохвильової печі не так важливо. В основному внутрішня камера покрита білою емаллю. Емаль легко очищається, не потребує складного догляду. Але є ще й моделі з біокерамічним покриттям або покриттям з нержавіючої сталі. Звичайно, нержавіюча сталь найбільш міцна і довговічна, але мікрохвильові печі з таким покриттям коштуватимуть набагато дорожче емальованих.

Додаткові особливості

При покупці мікрохвильової печі не останнє місце потрібно приділити елементам управління піччю. Часто зустрічаються моделі з механічним керуванням, але бувають моделі з електронними або сенсорними панелями. Останній варіант, безперечно, надає витончений зовнішній вигляд СВЧ печі та робить користування нею простим та зручним. Реклама, як відомо, двигун торгівлі. Тому, при покупці мікрохвильової печі уточніть наявність тих чи інших функцій. Не погано, якщо мікрохвильова піч буде обладнано функцією програмування. Дуже зручна для тих, хто не має в своєму розпорядженні вільного часу і часто відсутня вдома. Без вашого втручання така піч здатна самостійно ввімкнеться та вимкнеться після завершення роботи.

Ознайомившись з порадами з придбання мікрохвильових печей ви, зробивши собі певні висновки, можете сміливо вирушати за покупкою. Напевно, вам тепер буде простіше вибрати необхідну мікрохвильову піч.

Залишається побажати вам приємних та якісних покупок!