СВЧ печі ламаються з різних причин і це результат різних поломок. Але серед цього розмаїття можна виділити та згрупувати найпоширеніші:

 

  1. «Горіння слюдової пластини» – одна з найпоширеніших проблем. Трапляється за час експлуатації мікрохвильових печей (наприклад, використання металевого посуду під час підігріву або приготування їжі).
  2. Вихід з ладу запобіжника – за час роботи мікрохвильової печі, як правило, ламається хоча б один раз. При цьому основна причина – тривалий термін використання СВЧ печі.
  3. Поломка магнітрону теж дуже поширена. Термін використання мікрохвильової печі (з моменту покупки), неправильна експлуатація СВЧ печі, але найголовнішою причиною є якість магнітрону, зробленого виробником.
  4. Не реагує панель керування. Причини виходу з ладу можуть бути різними. До них відносяться горіння та від'єднання контактів, випадання та поломка кнопок на панелі, неправильна експлуатація мікрохвильової печі.
  5. Часто ламається трансформатор у мікрохвильовій печі – зустрічається досить часто і причиною є термін роботи НВЧ, неправильна експлуатація, але найчастіше основна причина, як і в ситуації магнітрону – якість самого трансформатора.
  6. Поломка моторчика також досить поширена. Причини ті самі, що розглянуті у разі трансформатора.
  7. Механічні несправності – скрип дверей у мікрохвильовій печі, розбиття вікна або тарілки, тріщина в тарілці тощо.

Описані вище несправності належать до основних, але існує маса інших, які визначає і виправляє майстер, що виконує ремонт мікрохвильових печей .